Geçmiş Duyurular

Sayın Hocalarım,

27-31 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Medipol Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 20. Ulusal Anatomi Kongresi için kayıt alımları ve bildiri gönderim süreci devam etmektedir.Bununla birlikte, indirimli kayıtlar için belirlenen sürenin 31 Mayıs 2019 tarihi itibariyle sona ereceğini hatırlatmak isteriz. Bildiri özetlerinizi ise en geç 30 Haziran 2019 tarihine kadar gönderebilirsiniz.

Sizleri İstanbul’da ağırlamaktan onur duyacağız.

Saygı ve Selamlarımızla  

Doç. Dr. Neslihan (CANKARA) YÜZBAŞIOĞLU
Değerli Meslektaşlarım ve Genç Arkadaşlarım,

İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı ev sahipliğinde düzenlenecek olan 20. Ulusal Anatomi Kongresi’nin hazırlıkları tüm hızıyla  devam etmektedir. Kongre web sayfamız “anatomi2019.org” adresinden bugün itibariyle erişilebilir durumdadır. Ayrıca “anatomi2019” Instagram ve Twitter hesaplarından da kongremizle ilgili son gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Kongre kayıtlarınızı ve bildiri gönderimlerinizi 8 Mart 2019 tarihinden başlayarak yapabilirsiniz. İndirimli kayıtlar için son tarihimiz 31 Mayıs 2019 olarak belirlenmiştir. Bildiri gönderimi için belirlenen son tarih ise 30.06.2019’dur.

“Daha çok klinik anatomi, daha iyi hekim” sloganıyla yola çıkarak sizler için oldukça zengin olduğuna inandığımız bir bilimsel program hazırladık. Sosyal programımızın da bir o kadar doyurucu olacağı düşüncesindeyiz. Bilimsel ve sosyal programın detaylarına, kayıt, konaklama ve önemli tarihlerle ilgili bilgilere web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

20. Ulusal Anatomi Kongresi’nin, sizlerin de desteğiyle verimli ve keyifli bir kongre olacağına inancımız tamdır. Web sayfamızdaki kongre davet videosunda da belirttiğimiz gibi “kongremize bekliyoruz”.

27 Ağustos’ta görüşmek üzere. Saygı, sevgi ve selamlarımızla.

Prof. Dr. B. Ufuk ŞAKUL
Kongre BaşkanıTürk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği’nin Sayın Üyeleri,

Dernek yönetim kurulu tarafından, derneğimizin olağanüstü genel kurulunun yapılması planlanmıştır. Seçimsiz olağanüstü genel kurul toplantısı “Pamukkale Richmond Thermal Otel, Karahayıt, 20290, Pamukkale, Denizli” adresinde 15 Ocak 2019 tarihinde, saat 16:00-17:00 saatleri arasında yapılacaktır. Toplantıda salt çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise, aynı adreste, 22 Ocak 2019 tarihinde, saat 16:00-17:00 saatleri arasında salt çoğunluk aranmaksızın olağanüstü genel kurul toplantısı gerçekleştirilecektir. Toplantıya katılımınız hususunda bilgilerinize arz olunur.
Denizli’de, 21-23 Ocak 2019 tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi, Anatomi Anabilim Dalı ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan “7. Anatomi Kış Günleri” toplantısı programı içinde yapılacak olan, derneğimizin olağanüstü genel kurula katılımınız derneğimiz ve anatomi camiasının yetkinliği açısından önemlidir, bu nedenle desteklerinizi bekliyoruz.

GÜNDEM MADDELERİ:
1. Yoklama, Genel Kurul’un açılışı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı,
2. Genel Kurul’u yönetmek üzere divan üyelerinin seçimi,
3. Yeterlilik yürütme kurulu üyelerinin görev sürelerinin dolması nedeniyle, yeni yürütme kurulu üyeleri seçimi,
4. Beden bağışı komisyonunun kurulmasının görüşülmesi ve uygun görüldüğünde seçimi,
5. Mevzuatın görüşülmesi,
6. Dilekler,
7. Kapanış.

TAKAD Yönetim Kurulu Adına
Genel Sekreter

Prof. Dr. Piraye Kervancıoğlu

Anatomi ailesinin değerli üyeleri;

Anatomi camiasında artık geleneksel hale gelen “Anatomi Kış Günleri” toplantısının yedincisi 21-23 Ocak 2019 tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı ev sahipliğinde Denizli’de gerçekleştirilecektir. Bu toplantımızın ana teması “Anatomide asistan eğitimi ve sorunları” olacaktır. Sosyal programın ağırlıklı olacağı kış toplantımız Pamukkale bölgesinin en güzel otellerinden “Richmond Pamukkale Thermal Hotel”de gerçekleştirilecektir.

Toplantımız süresince hem egenin güzel kenti Denizli’yi gezme fırsatı hem de ülkemizin ve dünyanın en güzel yerlerinden olan Pamukkale bölgesinin termal kaplıcalarından faydalanma imkânı bulacaksınız. Bilimsel ve sosyal program hazırlanmakta olup yakın bir zamanda siz değerli katılımcılarla paylaşılacaktır. Anatomi ailesinin tüm üyelerinin katılımından ve sizleri Pamukkale’de ağırlamaktan onur ve mutluluk duyacağız.

Prof. Dr. Mehmet Bülent ÖZDEMİR
 

http://www.pau.edu.tr/anatomi2019denizli/tr

7.Anatomi Kış Toplantısı Bildiri Özet Kitapçığı.pdf

Dear Colleagues,

On behalf of the Local Committee of the Joining Meeting of the European Association of Clinical Anatomist (EACA) and the International Society of Clinical and Applied Anatomy (ISCAA). It is my pleasure to invite you to the International Meeting of ANATOMIA CLINICA, which will take place from 24th to 26th June 2019 in Madrid (Spain). The Conference will be held at the Complutense University of Madrid, in the Faculty of Medicine.
 

Dr. Jose Sañudo 

President of the Congress